Ekologie
Člověk ovlivňuje své životní prostředí mnoha způsoby. V zájmu ochrany
životního prostředí využívá The Coca-Cola Company s vědomím své vlastní odpovědnosti všech svých odborných znalostí,
energie a zdrojů tak, aby aktivně pomohla všude tam, kde je to možné.
Vycházíme z myšlenky, že lze harmonicky sloučit ekonomické a ekologické zájmy. Věříme, že kvalitní životní
prostředí je zároveň tím nejlepším prostředím pro obchodní úspěch. Praktických výsledků můžeme dosáhnout ve
vícero oblastech: například v oblasti dopravy a výrobních úkonů, dále v otázce chladicích zařízení a automatizovaných linek.
V zájmu ochrany prostředí hlásáme princip sdílené odpovědnosti, kdy všichni členové výrobního a distribučního
řetězce přijímají vlastní díl ekologické odpovědnosti.
Obaly a obalové odpady
Naše společnost je výrobcem mnoha různých druhů obalů dle preferencí našich spotřebitelů - od skleněných láhví a aluminiových plechovek až po plastové vratné i nevratné obaly. Za důležitý prvek ochrany životního prostředí považujeme třídění a recyklaci obalů. Jejich zajištění je společnou odpovědností občanů a průmyslu, tedy obcí a výrobců. Od počátku našeho působení v ČR jsme přesvědčeni, že se výrobce musí podílet na nákladech obcí spojených s tříděním odpadu. Proto byla v roce 1993 založeno České průmyslové sdružení pro obaly a životní prostředí. Výsledkem činnosti tohoto sdružení bylo uzavření dobrovolné dohody průmyslu a MŽP, na jejímž základě se rozběhl systém EKO-KOM, v rámci kterého výrobci včetně společnosti Coca-Cola spolufinancují třídění odpadů v obcích. Tím přispíváme i k splnění požadavků, které klade na Českou republiku Evropská Unie v souladu se svou směrnicí o obalech a obalových odpadech.
Chladící zařízení
Jako vedoucí společnost na trhu nealkoholických nápojů pracuje Coca-Cola Company již delší dobu na tom, aby chladící postupy a zařízení splňovaly normy stanovené pro ochranu životního prostředí na co nejvyšší možné úrovni. V posledních desetiletích jsme věnovali mimořádnou pozornost a úsilí možnostem energetických úspor a alternativních chladírenských technologií. Zavázali jsme se, že od okamžiku zahájení Olympijských her v roce 2004 v Aténách již nebudeme dále kupovat zařízení obsahující HFC (hydrofluor-karbonát), pokud budou na trhu k dispozici alternativy odpovídající vynaloženým nákladům. Závazek se ve stejné míře vztahuje jak na chladicí plyny, tak na izolace.
Úzkou spoluprací s Environomentálním týmem na projektu neekologických chladiv jsme dosáhli stavu, že žádné zařízení v našem systému již neobsahuje nebezpečná chladiva jako jsou Dichlordiflurmetan HFC, který je označován jako R12, R22. TotoChladivo (R12, R22) bylo odsáto do speciálních sběrných nádob k tomu určených a poté bylo ekologicky zlikvidováno firmou – EKOTEZ, která je k tomu akreditována Ministerstvem životního prostředí ČR. Jako náhrady za tyto chladiva používáme adekvátní ekologické náhrady označované jako R134a, R404a a R413a doporučované Svazem chladící a klimatizační techniky a také Ministerstvem životního prostředí ČR.
Likvidaci chladících zařízení provádíme v souladu s platnou legislativou ČR a především v souladu s novelizací zákona o odpadech č. 185/2001 Sb. a prováděcí vyhlášky o elektroodpadech č. 352/2005. Jednotlivé druhy odpadů z těchto zařízení se třídí a poté recyklují popřípadě ekologicky likvidují kontraktorskou firmou, která má k tomu potřebnou akreditaci Ministerstva životního prostředí ČR.